Ürünlerimiz

5651 Siber Güvenlik Yazılımı

5651 Siber Güvenlik Yazılımı

Erma Yazılım 5651 Sayılı yasaya uygun log raporlama  Sistemi

(Web Filtering - Log analyze and reporting)

ve

Log tutma ve web filitreleme

Otomasyonu

5651 sayılı Yasa ve Log Yönetimi

Internet erişimi olan tüm kurumları ilgilendiren yasa kapsamında ERMA YAZILIM ekibi tarafından geliştirilmiş çözümde, kurumunuzun kanun ve yönetmelikte girdiği gruba göre, Web Filtreleme çözümlerini kullanmak ve Internet erişiminizi kayıt altına almak için mevcut BT sistemlerinizi uyumlu hale getirmektedir.

5651 sayılı yasa ile zorunlu olan kayıtları tutmakla beraber, 30 kategoride web filtreleme, Internet tehditlerine karşı tam koruma, Internet kullanımını raporlama, Güvenli wireless networkler, yapabilme imkanını sunmaktadır.

KISACA 5651 YASASI VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Internet ortamında işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında 4 Mayıs 2007 tarihinde çıkarılmış bir yasadır. 15 Kasım 2008? de resmi olarak yürürlüğe girmiş olan yönetmelikler ile kapsamı genişletilmiş ve internet üzerinde suç oluşturabilecek durumlara karşı suçlunun takibi ve bulunması amacı ile servis sağlayıcılar ve tüm kurumlar için internet ile ilgili aktivite loglarının tutulması zorunlu hale getirilmiştir.

Erma Yazılım - WEB Filtreleme :

Web filtreleme database?i de eklenen çözümümüzde, otomatik güncellenen kategorilerde, web filtreleme özelliği sayesinde zararlı içeriğe sahip web kaynaklarından korunmanızı sağlar. Bu yapı aynı zamanda Active Directory yada ağın farklı bölümlerine entegre edilebilir.

Internet Kullanımını Raporlama :

Erma Yazılım Log Raporlama 5651 nolu yasanın talep etmiş olduğu kayıtlara BT yöneticilerinin zahmetsizce ulaşımını sağlar. IP, Makina adı ve Mac Adresi bazında tutulan kayıtlar sayesinde, istediğinde, yasal olmayan erişimlerin kimler tarafından yapıldığını belgeyelebilir. Yasa gereği zorunlu olan, time stamp ve logların kilitlenmesi yazılımın özellikleri arasındadır.

?Web Erişim Raporları (IP numarası ve Makina Adı bazında raporlar. Top site, top user, top kategori raporları)

?Web Engelleme Raporları (IP numarası ve Makina Adı bazında engellenen web siteleri)

?Olay Raporları ( Bilgisayarların Networkler arasındaki tüm trafiği loglanır)

?Uygulama Kategorisi Raporları (uygulamaları kategori bazlı raporlanması, peer to per, multimedia uygulamaları kimler tarafından kullanılmış)

?Tehdit Raporları

Güvenli Wireless Network :

Wireless network?e kullanıcıların güvenli dahil olması sağlanır. Misafir kullanıcılar, cep telefonu bilgilerini vererek SMS ile anında password alırlar ve Internet erişimleri ERMA YAZILIM ile kayıt altına alınmaya başlanır. Bu şekilde, en büyük problemlerden biri olan misafirlerin Internet kullanımı, 5651 nolu yasanın istediği formatta kayıt edilmiş olur.

 

Tarih

23 Ocak 2015

Tags

Belediye

Erma Yazılım

ERMA YAZILIM, bölgesinde 100?den fazla Yerel Yönetim,Kurumları ve Özel İşletmelerde çalışmalar yürüten profesyonel çözümler sunan bir yazılım geliştirme ve danışmanlık kuruluşudur.

Arama